Back

DENİZ BAYRAK – Meçhul Paşa Oyun Müzikleri

Bio:

974 yılında İstanbul’da doğan Deniz Bayrak, ilk müzik çalışmalarına Grup Baran ile başladı. Liseden sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi ve Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi’nde eğitim gördü.

2004 yılında, şair Mehmet Çetin’in de yer aldığı, Grup Baran’dan arkadaşları Hüsamettin Küçük ve Muharrem Akgün ile kurduğu Patika grubuyla “Aşk Beni Büyütmedi” albümünü yayınladılar.

Yine aynı yıl, Hüsnü Arkan ve Erkan Gürer ile Destur grubunu kurarak “Deli Bu Dünya” albümünü yayınladılar.

Ezginin Günlüğü’nden arkadaşlarıyla kurduğu Bolahenk grubuyla da birçok dizi, film ve reklam müziğine imza attı.

2016’da katıldığı Daniska’nın 2019’da yayınlanan ilk albümü “Mış Gibi” de besteci, söz yazarı, aranjör ve yorumcu olarak yer aldı. Albümde yer alan sözü ve müziği kendisine ait olan “Yaş Hüzün Şarkısı”, klibiyle de büyük beğeni topladı.

2017’de daha önce albümlerinde de yer aldığı Ezginin Günlüğü grubuna dahil oldu. Sözleri Hüsnü Arkan, bestesi kendisine ait olan “Yine Aşk Var” şarkısını Zuhal Olcay seslendirdi. Ülkenin önde gelen birçok sanatçısının albüm ve sahne performanslarında yer aldı.

2018 yılında, Tiyatroadam’ın sahneye koyduğu, Ahmet Sami Özbudak’ın yazıp, Emrah Eren’in yönettiği 2 perdelik “Meçhul Paşa” oyununun müziklerini besteledi.

2022 yılı itibarıyla sahne ve albüm çalışmalarını yürüttüğü gruplardan ayrılarak solo albüm çalışmalarına başlamıştır.

Albüm Adı: Meçhul Paşa Oyun Müzikleri
Yayın Tarihi: 4 Ağustos 2022

Meçhul Paşa Oyun Müzikleri ” Vigor Müzik etiketi ile tüm dijital platformlarda…

🎶 Parçaları dilediğiniz müzik servisinde dinlemek, listenize eklemek için https://orcd.co/mechulpasaoyunmuzikleri ziyaret edebilirsiniz.

Müzik: Deniz Bayrak

Yapım: Vigor Müzik

Yapımcı: Serdar Akkaya

admin
admin
https://www.vigorsanat.com