PLAK FESTİVALİ

18 – 19 Eylül 2021 tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz Plak Festivali müzikseverler, plak kolleksiyoncuları, popüler kültürü yakından takip eden gençler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Yaklaşık 17 Bin kişilik katılımın olduğu festivalde İstanbul’un en iyi plakçılarının yer aldığı fuar alanının dışında, sanat ve sergi alanlarıyla Feriköy Organik Parkı Otopark’ını festivale çevirdi.

Saykodelik çizimleri Barış Manço, Cem Karaca, Led Zeppelin, Jethro Tull ve Elvis Presley plaklarının kapaklarını süsleyen Betül Atlı da konuklarımız arasındaydı. Bomontiada’da gerçekleşen Betül Atlı 45’lik ve Plak Kapakları sergisinde çok özel eserlerin saklı hikayelerini öğrendik. Güven Erkin Erkal’ın Rock müzik konserleri afiş kolleksiyonu sergisinde geçmişe yolculuğa çıktık.

Murta Meriç’in Kanat Atkaya, Betül Atlı, Ahmetcan Taşdemir ve Serkan Fidan ile yaptığı söyleşilerle gündüz saatlerinden itibaren dolan sahne plak mezatlarıyla da şenlendi. Akşam saatlerinde ise Flört, Kesmeşeker, BabaZula ve Moğollar’ı ağırladık.

Back